Poilsis šiltuose kraštuose su vaiku: 5 patarimai saugumui

Dauguma tėvų neįsivaizduoja atostogų be savo vaikų – juk tai puiki galimybė daugiau laiko praleisti kartu. Tačiau, ypač pirmą kartą vykstant į užsienio kurortus su mažyliu, gali kilti daug klausimų „kas, jei…“. 5 patarimų atmintine, kaip pasirūpinti vaikų saugumu ir sveikata atostogaujant, dalijasi Neringa Kurtinaitienė, „Kidy Tour“ produkto vadovė.

1 patarimas: būkite pasiruošę iš anksto

Atostogaujant visada tikimasi geriausio scenarijaus – orų, potyrių, emocijų. Tačiau tuo pačiu metu svarbu suprasti, kad per atostogas, kaip ir kasdieniame gyvenime, gali kilti įvairių iššūkių, kuriems reikėtų pasiruošti iš anksto.

Renkantis atostogų kryptį ir viešbutį, daugiau dėmesio vertėtų skirti pačiai kelionei – ar skrydis bus tiesioginis, kaip toli nuo oro uosto teks dar papildomai vykti autobusu ar automobiliu. Tai svarbiausia keliaujant su pačiais mažiausiais, nes juos ilgos kelionės gali išvarginti. Ne mažiau svarbu, kad pats viešbutis būtų pritaikytas vaikams. Pavyzdžiui, Turkijos kurortuose dauguma į šeimas orientuotų viešbučių darbuotojų yra pasiruošę suteikti visokeriopą pagalbą, taip pat, iškilus klausimų ar bet kokių problemų, galima kreiptis į vietinį kelionės organizatoriaus gidą, kuris prireikus suras gydytoją ar kitą reikalingą specialistą.

Prieš vykstant atostogauti reikėtų nepabijoti pasikonsultuoti su vaiką prižiūrinčiu pediatru ar vaistininku – jie galės geriausiai patarti, kokių priemonių ar vaistų jūsų atžalai gali prireikti atostogaujant. Taip pat vertėtų pasikonsultuoti su draudimo ekspertu, kuris galėtų pasiūlyti geriausią sveikatos draudimą jūsų šeimai ir taip padėtų apsidrausti nuo netikėtų papildomų išlaidų.

2 patarimas: žinokite, ką veikia jūsų vaikas

Viešbučiai skirti šeimų poilsiui yra tinkamai pasiruošę užtikrinti vaiko saugumą, vis dėlto tėvai šiuo klausimu taip pat atsakingi. Atostogaujant svarbu suprasti, kad viešbučio teritorijoje ar už jo ribų galioja tokios pačios saugumo taisyklės kaip ir namie, tiesa, nauja aplinka skatina vaiko smalsumą.

Klauskite viešbučio administratoriaus, jeigu jums reikia pagalbos vaiko saugumui užtikrinti. Pravartu mažesniam vaikui uždėti apyrankę su kontaktiniais duomenimis, kad būtų lengviau jį surasti pasimetus didelėje viešbučio teritorijoje.

Yra net ir tokių viešbučių, kurie siūlo vaiko stebėjimo paslaugą. Kol jis pramogauja mini klube, per viešbučio televizorių arba atsisiųstą išmaniųjų telefonų programėlę galite stebėti savo vaiką realiu laiku.

3 patarimas: įvertinkite karščio ir saulės pavojų

Vaikas prie baseino ar paplūdimyje gali praleisti ištisą dieną, todėl tėvai turi pasirūpinti tinkama apsauga nuo saulės: naudoti apsauginį kremą, nepamiršti galvos apdangalų, daugiau laiko leisti pavėsyje bei duoti gerti vandens. Šiltųjų kraštų karštis yra intensyvesnis nei Lietuvoje, ir nors jūsų vaikas gali jaustis puikiai visą dieną, perkaitimo saulėje simptomai, tokie kaip pykinimas, galvos svaigimas, gali pasireikšti vėliau dienos eigoje arba vakare. Rekomenduojame pasidomėti, ar jūsų pasirinktas viešbutis turi vaikams skirtą dengtą baseiną.

4 patarimas: atostogų metu stebėkite vaiko mitybą

Viešbučiai, pritaikyti šeimų poilsiui, dažniausiai siūlo itin platų maitinimo asortimentą. Vaikas gali rinktis iš atskiro meniu, todėl maistas pritaikytas net ir išrankiausiems mažiesiems. Vis dėlto tėveliai turi padėti vaikui pasirinkti ir užtikrinti, kad mityba būtų subalansuota. Rekomenduojame rinktis šviežius vaisius ir daržoves, kurių itin gausu, pavyzdžiui, Turkijoje. Vaikui neįprasti, aštrūs patiekalai arba didelis saldumynų kiekis gali sukelti virškinimo negalavimų.

Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į vaiko higieną. Prieš valgį rekomenduojama plauti rankas, taip pat valgio metu nereikėtų leisti vaikui glostyti ar maitinti atklydusių nepažįstamų gyvūnų.

5 patarimas: atsipalaiduokite – juk atostogos

Svarbiausia nepamiršti, kad atostogos skirtos visos jūsų šeimos poilsiui – ne tik vaiko, bet ir jūsų. Atsipalaiduokite, išbandykite kurortuose esančias pramogas, ekskursijas, kartu ragaukite įvairių patiekalų ir saldumynų, kurių pasirinkimas šiltuosiuose kraštuose yra itin didelis. Leiskite vaikui maudytis ir išdykauti baseine, jūroje bei žaisti žaidimų aikštelėse.

Atvykę viešbučio administracijoje pasidomėkite apie jums siūlomas nemokamas pramogas. Pavyzdžiui, dažnai viešbučiuose kviečiama apsilankyti teniso kortuose, žaisti golfą, nemokamai naudotis SPA malonumais ar uždaru baseinu. Vaikai gali džiaugtis šildomais baseinais, vandens kalneliais bei pramogauti kartu su animatorių komanda. Būkite atviri naujiems potyriams ir skirkite atostogas tikram poilsiui.

Kelionių paieška