Lietuviai ieško kelionių vasaros pratęsimui

Šiais metais lietuviai buvo apdovanoti puikiais vasaros orais, tačiau, artėjant rudeniui, nemaža dalis žmonių jau ieško kelionių vasaros pratęsimui. Šiuo metu rezervuota kiek daugiau kaip 50 proc. visų kelionių į Turkijos kurortus rudens mėnesiais, tokias tendencijas rodo šeimos kelionių organizatoriaus „Kidy Tour“ duomenys.

Vilioja vasariški orai

„Netrukus vasaros sezonas Lietuvoje baigsis, todėl su saule atsisveikinti nenorintys atostogautojai nuo pirmų rugsėjo dienų iki pat lapkričio vidurio planuoja pratęsti vasarą šiltuosiuose kraštuose. Pasitaiko, kad keliautojai rudenį būna ne mažiau aktyvūs nei vasaros mėnesiais – greičiausiai užsipildo moksleivių atostogų datos“, – komentuoja Kristina Prieskienytė, „Kidy Tour“ pardavimų vadovė.

Sunkiai pakeliantiems didelį karštį vasarą, kuris šiltuosiuose kraštuose gali siekti iki 40 laipsnių, taip pat verta rinktis poilsį rudenį. Šiuo sezonu išlieka šilti ir vasariški, bet gaivesni ir malonesni orai, nes vidutinė oro temperatūra siekia apie 25 laipsnius. Tai itin palanku keliaujantiems su šeima ir vaikais. Vėsesnis oras leis saugiau mėgautis atostogų teikiamais malonumais, vaikai galės ilgiau pramogauti prie baseino ar jūros ir išvengti perkaitimo.

Mažesni turistų srautai ir žemesnės kainos

Nenuostabu, kad vasarą poilsiaujančių šeimų skaičius šiltuosiuose kraštuose išlieka didžiausias. Viena pagrindinių priežasčių – ne tik karšti vasaros orai, bet ir vaikų atostogos. Vis dėlto populiariausia šeimų kryptimi išliekanti Turkija poilsiautojus traukia ir rudenį. Dėl šios priežasties planuojantiems atostogas šiuo metu rekomenduojama kelionę užsisakyti kuo anksčiau.

Atostogauti rudenį pravartu ir vertinantiems ramesnį poilsį. Kurortuose po vasaros sezono sumažėja turistų, todėl poilsiautojai turi galimybę mėgautis tomis pačiomis pramogomis išvengdami didelės žmonių minios. Taip pat tikimybė apsistoti pasirinktame ar gerai vertinamame viešbutyje su geriausiais pasiūlymais šeimoms rudens sezonu yra didesnė, o kaina, tikėtina, bus kiek žemesnė nei vasarą.

Rugsėjį prasideda vaisių sezono pikas

Nors vaisių sezonas daugumai asocijuojasi su karščiausiu metų laiku vasara, šiltuosiuose kraštuose daugumos pamėgtų vaisių nurinkimo pikas prasideda būtent rugsėjo mėnesį. Pavyzdžiui, ruduo Turkijoje lepina tokiomis gėrybėmis kaip mandarinai, apelsinai, taip pat prasideda sultingų ir saldžių granatų vaisių sezonas. Ši šalis garsėja savo autentiškomis prekyvietėmis, taigi, tai puiki proga apsilankyti vietiniuose turguose, įsigyti sezoninių gėrybių ir prisiminti derybinius įgūdžius.

„Atvykę į vietinį turgų, nesigėdykite derėtis su prekeiviais. Tai yra šių vietų žavesys ir kai kurie iš jų gali net įsižeisti, jei to nedarysite. Tiesa, geriausia iš anksto nusistatyti, kiek pinigų ketinate išleisti, nes tokiose vietose lengva apie tai užsimiršti“, – pataria K. Prieskienytė.

Tęsiasi renginių ir ekskursijų sezonas

Poilsiautojai, norintys pažinti šiltųjų kraštų miestų kultūrą, istoriją bei aplankyti išskirtinius gamtos kampelius, nenusivils keliaudami rudens sezonu. Pavyzdžiui, kai kurios lankytinos Turkijos vietos dėl sumažėjusių turistų srautų, malonios oro temperatūros bei rudeniškų spalvų, būtent šiuo sezonu itin žavios.

Rudenį, taip pat kaip ir vasarą, Turkijoje vyksta daugybė renginių. Populiarūs tarptautiniai kultūros ir meno festivaliai, rugsėjo pradžioje organizuojami vyno derliaus nuėmimo, turizmo ir amatų renginiai. Juose mielai lankosi ir vietiniai gyventojai, ir poilsiautojai iš viso pasaulio.

Žiūrėti kelionių pasiūlymus