Kiek mūsų kišenę paplonins atostogos Turkijoje 2021-aisiais?

Prasidėjus šaltajam darganų sezonui dažnas iš mūsų pasvajoja apie šiluma lepinančius orus bei saulėtus paplūdimius ir tikisi, jog 2021-aisiais metais jau galės nevaržomai keliauti ir poilsiauti užsienio kurortuose. Geresnių laikų belaukiant natūraliai kyla klausimas: kokios realistiškos ateinančių metų prognozės keliautojams pasaulinės pandemijos sūkuryje?

Sumažėjusios turizmo apimtys

Ne paslaptis, jog 2020-ieji paliko ryškų pėdsaką turizmo sektoriuje. Nors lietuviai iki šių metų į svečias šalis keliaudavo vis dažniau (ES statistikos agentūros Eurostat duomenimis, turistinių kelionių skaičius 2018 metais siekė 2,2 mln.), šiuo laikotarpiu dėl saugumo sumetimų ir privalomos izoliacijos atvykus į šalį ar grįžus iš jos tautiečiai svetur išvyksta rečiau. Lietuvos statistikos departamentas skelbia, jog į užsienį 2020 m. antrąjį ketvirtį keliavo 32,1 tūkst. šalies gyventojų, arba 93,9 proc. mažiau nei per tą patį 2019 m. laikotarpį.

Skiepai nuo COVID-19 – netolima ateitis

Gruodžio 2-ąją dieną Jungtinė Karalystė (JK) tapo pirmąja valstybe, patvirtinusia „Pfizer“ ir „BioNTech“ vakciną nuo COVID-19. JK Vaistų ir sveikatos priežiūros produktų reguliavimo agentūra teigia, jog vakcinos efektyvumas siekia iki 95 proc. ir ją saugu pradėti naudoti. Šios šalies piliečiai, ypač priklausantys labiausiai pažeidžiamų gyventojų grupėms, jau pradedami skiepyti.

Jei JK pavyzdžiu paseks daugiau valstybių, tarp jų ir Lietuva, galbūt visi galėsime lengviau atsikvėpti, grįžti į senas vėžes ir pradėti planuoti keliones kitiems metams.

Ar 2021-aisiais grįšime į mylimus Turkijos ir Egipto kurortus?

Turbūt niekieno nenustebins faktas, jog vienos mėgstamiausių lietuvių atostogų krypčių – Turkija ir Egiptas. Šios šalys tautiečius vilioja švelniu klimatu, nuostabiais vaizdais, skaniu maistu, taip pat puikiu kainos bei kokybės santykiu. Taigi nenuostabu, jog didelė dalis poilsiautojų į pamėgtas šalis grįžta ne kartą ir ne du. Ko ateinančiais metais gali tikėtis pastarųjų šalių mylėtojai?

Ekspertų teigimu, kelionių į šias valstybes kainos gali išlikti panašios kaip priešpandeminiu laikotarpiu, tačiau yra ir gerų naujienų – iš anksto rezervuojant kelionę galima sutaupyti net kelis šimtus eurų.

Tarptautinio poilsinių kelionių organizatoriaus „Kidy Tour”, siūlančio išskirtines keliones į geriausius Turkijos ir Egipto kurortus, direktorius Gvidas Aukštuolis dabartinę situaciją komentuoja taip: „Žmonės teigiamai pasitinka COVID-19 vakcinos tvirtinimus įvairiose valstybėse ir tai jaučiame su augančiais išankstiniais pardavimais. Nors kol kas kainos ženkliai nekinta, tikėtina, kad ateinančiais metais viešbučių kainos bus ganėtinai aukštos, bei sieks 2018-2019 metų lygį – vidutinis kelionės paketas į Turkiją sezono metu gali kainuoti apie 500 – 600 eurų asmeniui. Vis tik kelionę planuojant iš anksto puikias atostogas galima įsigyti ir ženkliai pigiau. Augantys išankstiniai kelialapių pardavimai rodo, kad keliautojai yra išsiilgę atostogų ir neatmetame galimybės, kad, daugėjant gerų žinių dėl vakcinos patvirtinimų, populiariausi Turkijos viešbučiai užsipildys iš anksto.“

Žinoma, vis dar siaučiant koronavirusui sunku prognozuoti, kokių reikalavimų galime sulaukti ateinantį sezoną, tad šiuo metu reikėtų laikytis atsargumo priemonių bei sekti su pandemija susijusias naujienas. Vis tik kelionių ekspertai rekomenduoja ateinančių metų atostogas planuoti jau dabar.