Draudimas

SVEIKATOS IR GYVYBĖS DRAUDIMAS

Turistams prieš išvykstant į kelionę rekomenduojama įsigyti medicininių išlaidų kelionės metu draudimą (neprivalomas draudimas), kuris atlygina užsienyje suteiktos būtinosios medicininės pagalbos bei repatriacijos išlaidas. Prašome atidžiai susipažinti su draudimo sąlygomis iki kelionės pradžios ir įvykus draudiminiam įvykiui nedelsiant skambinti telefonu, kuris yra nurodytas draudimo polise, bei informuoti apie tai kelionių organizatoriaus atstovą. Nepriklausomai nuo to, kad esate įsigiję medicininių išlaidų kelionės metu draudimą, siūlome saugoti visus oficialus su draudiminiu įvykiu susijusius medicininius dokumentus ir į kelionę pasiimti papildomų piniginių lėšų nenumatytiems atvejams.

Taip pat turistas gali įsigyti šiuos neprivalomus draudimus/ą:

  • neįvykusios kelionės draudimą, kuriuo apdraustajam atlyginamos netikėtos išlaidos, susijusios su nenumatytu kelionės atšaukimu ar nutrūkimu. Nenumatytomis aplinkybėmis, dėl kurių neįvyksta ar atšaukiama kelionė, traktuojamos apdraustojo ar jo artimųjų, bendrakeleivio sunki liga ar mirtis, netikėta žala apdraustojo turtui, taip pat ne dėl apdraustojo kaltės įvykęs vėlavimas į tarpinį reisą;
  • kelionės jungties praradimo draudimą, kuriuo atlyginamos papildomos išlaidos, atsiradusios, siekiant patekti į galutinį kelionės tašką;
  • draudimą nuo nelaimingų atsitikimų, kuris yra skirtas gauti tam tikro dydžio kompensaciją, jei atsitiko nelaimingas atsitikimas kelionės metu. Jis galioja tik kelionės metu ir tik už Lietuvos Respublikos ribų. Šis draudimas papildo medicininių išlaidų kelionės metu draudimą – atsitikus nelaimingam atsitikimui kelionėje, pagal sveikatos draudimą užsienyje būtų apmokėtos būtinosios medicininės pagalbos išlaidos, tuo tarpu pagal nelaimingų atsitikimų kelionės metu draudimą būtų išmokėta papildoma fiksuoto dydžio kompensacija papildomoms išlaidoms arba neturtinei žalai kompensuoti.
  • kitus draudimus.

Dėl draudimo įsigijimo siūlome kreiptis į draudimus įsigyti siūlančias draudimo bendroves/ę.

Kelionių organizatorius „Kidy Tour“ neatsako už turisto pasirinktą medicininių išlaidų (sveikatos draudimo), dengiančio COVID-19 ligos rizikas, pasirinkimą ir sąlygas. Kelionių organizatorius „Kidy Tour“medicininių išlaidų draudimo neįtraukia į kelionės paketą ir negali pasiūlyti šios paslaugos.

Užkrečiamųjų ligų epidemiologinė būklė, privalomos ir rekomenduojamos profilaktikos priemonės.

Prieš išvykstant į kelionę rekomenduotina iš anksto pasirūpinti užkrečiamųjų ligų profilaktika. Vakcinacija yra viena ekonomiškai efektyviausių profilaktikos priemonių. Įvertinant galimą riziką turisto sveikatai svarbu yra kelionės maršrutas, trukmė, sezonas, kelionės tikslas, gyvenimo sąlygos ir maisto bei vandens kokybė, kelionės pobūdis, keliautojo sveikatos būklė. Gydytojas įvertina kiekvieno turisto individualią riziką ir nustato,  kokie skiepai ar kitos profilaktikos priemonės reikalingos, bei pateikia atitinkamas rekomendacijas. Turistams kreiptis į sveikatos priežiūros įstaigas rekomenduojama iki kelionės likus 4-6 savaitėms, kadangi imunitetui susiformuoti reikalingas tam tikras laikotarpis. Tačiau, jei iki kelionės liko mažiau laiko nei yra nei likus 4-6 savaitėms, vis tiek rekomenduojama susisiekti su gydytoju, nes kai kurie skiepai gali būti atliekami iki kelionės likus kelioms dienoms. Aktuali informacija apie galimus pavojus sveikatai ir su tuo susijusią profilaktiką pateikiama Pasaulio sveikatos organizacijos (WHO) interneto svetainėje www.vaspvt.gov.lt, Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) interneto svetainėje https://ecdc.europa.eu, Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos interneto svetainėje http://keliauk.urm.lt bei Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro interneto svetainėje www.uac.lt.