Apie Turkiją

VIZOS

Lietuvos Respublikos piliečiams, vykstantiems turistiniais tikslais ne ilgiau kaip 90 dienų per 180 dienų laikotarpį, viza nereikalinga. Išsamesnė informacija pateikiama Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos interneto svetainėje http://keliauk.urm.lt (pasirinkite Jus dominančią šalį iš sąrašo)“.

VALIUTA

Turkijos valiuta yra Turkijos lira, sutrumpintai TL arba TRY. Atsiskaityti galima banknotais ir monetomis. Turkiški banknotai leidžiami septynių nominalų: 200 lirų, 100 lirų, 50 lirų, 20 lirų, 10 lirų, 5 lirų ir 1 liros. Pinigus keičia visi bankai, viešbučiai, oro uostų keityklos. Tačiau daugelyje prekybos vietų galima atsiskaityti doleriais arba eurais.

KALBA

Turkijos valstybinė kalba yra turkų. Kurortuose įmanoma susikalbėti angliškai, vokiškai, prancūziškai, rusiškai. Turkai visuomet įvertina turistų pastangas pasakyti bent keletą žodžių jų gimtąja kalba.

TURKIŠKOS TRADICIJOS

Kariuomenė, Atatiurkas ir Turkijos vėliava – trys pagrindiniai turkų simboliai. Nepagarba bent vienam iš jų laikoma valstybės įžeidimu.

VANDUO

Saugiau gerti vandenį iš butelių nei iš čiaupo.

APRANGA

Keliaujant į Turkiją siūloma atsižvelgti į vidutinę oro temperatūrą kelionės metu. Sezono pradžioje ir vėlyvą rudenį gali pravesti ir šiek tiek šiltesni rūbai. Vasaros mėnesiais rekomenduojama vilkėti lengvais, natūralaus pluošto drabužiais, nepamiršti galvos apdangalų ir saugotis intensyvių saulės spindulių. Kai kuriuose kurortuose, kur vyrauja smulkių akmenėlių paplūdimiai, praverčia plaukimo bateliai. Dabar mečetėse atlaidžiau žiūrima į galvos prisidengimą, dažnai pasiūloma ant apavo apsiauti specialius vienkartinius maišelius, tačiau apsinuoginę lankytojai nepageidaujami. Aukštesnės klasės viešbučiuose nepatariama vakarienės metu vilkėti paplūdimio apranga. Kai kuriuose viešbučiuose svečiai be deramos aprangos į restoraną tiesiog neįleidžiami.

APSIPIRKIMAS TURKIJOJE

Dauguma parduotuvių dirba nuo 9.00 iki 20.00 val., tačiau kurortuose darbo laikas gali būti ir ilgesnis. Sezono metu daugelis parduotuvių atviros iki vidurnakčio septynias dienas per savaitę. Turkų pardavėjai dažniausiai tikisi, kad pirkėjas derėsis. Nutarę ką nors pirkti, siūlykite pusę prašomos kainos. Jei pardavėjas kategoriškai nesutinka, šiek tiek nusileiskite. Turkijoje galioja europiniai drabužių ir avalinės dydžiai.

Nepamirštami suvenyrai iš Turkijos yra vario dirbiniai, keramika, vandens pypkės ir tekstilė. Dažnai turistai prisiminimui parsiveža ir mėlyno stiklo pakabutį, kaip sakoma, saugantį nuo blogo. Ypatingą vietą poilsiautojų pirkinių sąraše užima ir vietiniai skanėstai bei kvapnūs prieskoniai.

LAIKAS

GMT +2. Turkija yra toje pačioje laiko juostoje, kaip ir Lietuva.

ATSTUMAI TARP KURORTŲ

Antalija – Kemeras: 40 km

Antalija – Belekas: 30 km

Antalija – Side: 75 km

Antalija – Alanija: 130 km

VIDUTINĖ TEMPERATŪRA, °C:

MėnuoMinimali / maksimali Oro temperatūraVandens temperatūra
BALANDIS11 / 2117
GEGUŽĖ16 / 2620
BIRŽELIS19 / 3023
LIEPA23 / 3425
RUGPJŪTIS22 / 3327
RUGSĖJIS19 / 3126
SPALIS15 / 2723
LAPKRITIS11 / 2220