4 paprasti Lavrinovičių triukai atostogoms be barnių: „Pailsėsit normaliai“

Kidy Tour Brolių Lavrinovičių patarimai planuojantiems atostogas

Atostogos su šeima – laikas, kurio laukiame labiausiai, tačiau ar visada mokame jį išnaudoti? Išvažiavę su artimiausiais tikimės pailsėti, tačiau ne retai jau trečią atostogų dieną prie pietų stalo jaučiame nežinia iš kur atsiradusią įtampą ir nuovargį. Išeitis – paprasta. Anot neseniai iš bendrų šeimos atostogų grįžusių brolių Lavrinovičių, užtenka žinoti kelis paprastus triukus, kurie padeda išvengti barnių arba, kaip sako patys broliai, leidžia „pailsėti normaliai“.

Trijų ir dviejų vaikų tėvai – Kšištofas ir Darjušas su žmonomis sako, kad leisdamiesi į keliones yra visada pasiruošę nesutarimams, tačiau jau kelis metus iš eilės bendros atostogos praeina be didesnių sunkumų. Kasmet Turkijoje arba Egipte poilsiaujanti gausi Lavrinovičių šeima sako atradusi slaptą receptą, kuris padeda palaikyti puikią nuotaiką ir tausojančius tarpusavio santykius. Pristatome keturias Lavrinovičių padiktuotas paprastas taisykles, kurios leis iš šeimos atostogų pasiimti dar daugiau.

  1. Vaikiškas elgesys būdingas ir suaugusiems.

Įsivaizduokite: dar prieš atvykstant į viešbutį svajojote kaip vaikščiosite po apylinkėse esantį nacionalinį parką, tačiau paaiškėja, kad visa šeima mieliau leistųsi į keturračių safarį. Kaip elgsitės? Su vaikais keliauti sunku, nes šie nelinkę eiti į kompromisus ir lengvai nusileisti, tačiau itin svarbu šį vaikams būdingą elgesį atpažinti ir savyje. Natūralu, kad pasikeitę planai mums sukelia neigiamas emocijas, tačiau jos nebūtinai turi reikšti tarpusavio nesutarimus. Pasistenkite į situaciją pažiūrėti kito akimis ir įvertinkite ar patys nesielgiate vaikiškai.

  1. Laiko paskirstymas.

Jei jūsų šeimoje yra daugiau nei vienas suaugęs, pasidalinkite vaikų priežiūros laiką ir leiskite vienas kitam kartais pabūti vieniems. Kelios valandos poilsio ir nepertraukiamas miegas daro stebuklus! Būnant su vaikais išnaudokite visas viešbučio siūlomas paslaugas skirtas mažiesiems: vandens čiuožyklas, vaikų kambarius, specialias pamokėles ir užsiėmimus.

  1. Trijų dienų taisyklė.

Pasirodo, kad net ir artimiausi draugai po trijų dienų praleistų kartu ketvirtąją dieną susipyktų. Priimkite visų norus užsiimti individualia veikla su džiaugsmu – nėra jokio tikslo stengtis visą laiką išlikti drauge ar užsiimti tais pačiais dalykais. Dieną praleidus taip, kaip norisi prie vakarienės stalo visi turės įspūdžių, kuriais norės pasidalinti.

  1. Buvimas kartu svarbiau už nuotraukas.

Šiandien kiekvieną mūsų žingsnį lydi fotokamera ir socialiniai tinklai, tačiau nuolat pozuoti verčiami vaikai greitai pavargsta, o suvaidintos emocijos niekada neprilygs tikriems potyriams. Visų pirma leiskite sau įsijausti į patirtį, o tik vėliau įamžinti akimirkas kameromis. Nesvarbu ar tai būtų ekskursija į Egipto piramides, jojimas kupranugariais ar išskirtinis jūsų viešbučio interjeras, pirmasis įspūdis ir pasidalinimas emocijomis su artimaisiais yra daug svarbiau nei „laikai“ socialiniuose tinkluose.

Anot kelionių organizatoriaus „Kidy Tour“ vadovo Gvido Aukštuolio, patarimų skirtų kelionėms gausu, tačiau informacijos apie tai, kaip elgtis, kad visi keliaujantys drauge pailsėtų, vis dar trūksta: „Mokėti pasirinkti jūsų poreikius atitinkantį viešbutį ir tinkamai susidėti lagaminą – svarbu, tačiau dar reikalingas ir gebėjimas būti drauge. Dažnai poilsiautojai tikisi, kad tai nutiks savaime, tačiau mūsų patirtis rodo, kad geriausiai pailsi tie, kurie atrado savo sėkmės formulę – atostogų bendravimo taisykles“.

Ar taikysite Lavrinovičių atrastus principus ar išrasite savo, priklauso nuo jūsų, svarbiausia – priimti faktą, kad geros atostogos tai ne tik puikus viešbutis ir skani vakarienė, bet ir suderinti šeimos narių tarpusavio poreikiai. „Mes patariam, ką patys atradom, bet jei sugalvosit savo – dar geriau“, – tikino Darjušas. „Ir dar mums būtinai parašykit, ką sugalvosit. Niekada nežinai, gal tiks“, – šypsojosi Kšištofas.

Žiūrėti kelionių pasiūlymus