10 priežasčių, kodėl atostogoms keliautojai renkasi Turkiją

Ne vienerius metus Turkija yra tarp populiariausių atostogų krypčių pasirinkimų. Nenuostabu – šioje šalyje galima rasti visus gero poilsio elementus. Tarptautinio kelionių organizatoriaus „Kidy Tour“ produkto vadovė Neringa Kurtinaitienė pranešime žiniasklaidai atskleidė 10 priežasčių ir faktų apie Turkiją, kurie traukia turistus iš viso pasaulio.

1. Palankūs orai

Turkija keliautojų itin mėgiama dėl palankių ir pastovių orų – čia atostogų sezonas tęsiasi nuo pat balandžio iki lapkričio pradžios. Nors Lietuvoje pastarosios vasaros buvo šiltos ir saulėtos, orai permainingi, pasitaiko vėsių ir lietingų periodų. Turkijoje kartu su poilsiu „perkate“ ir gerą orą – šiuo metu kurortuose dienomis temperatūra kyla iki 35 laipsnių, o vandens temperatūra siekia apie 25 laipsnius.

2. Patrauklios kainos

Poilsiautojai Turkiją vertina už gerą kainos ir kokybės santykį. Kartu jiems svarbu, kad renkantis „viskas įskaičiuota“ paketą iš anksto žinomas atostogų biudžetas – papildomų lėšų faktiškai nebereikia. Be to, gyventojai yra pratę keliones įsigyti vis ankščiau, vos organizatoriams pradėjus išankstinius pardavimus, kai pasirinkimas didelis, siūlomos itin patrauklios kainos. Tiesa, atsiranda patrauklių ir „paskutinės minutės“ pasiūlymų, tačiau dėl didelio užimtumo sezono metu jau tenka rinktis tik iš to, kas likę.

3. Kurortų gausa

Viduržemio ir Egėjo jūrų skalaujamose Turkijos pakrantėse yra daugybė kurortų: Antalija, Belekas, Kemeras, Sidė, Alanija ir kiti. Kiekvienas jų turi lankytinų vietų, nuostabių paplūdimių. Vieni keliautojai pamėgsta konkretų kurortą ir vis ten sugrįžta, kiti kaskart išbando naujus. Tiesa, ramų poilsį ir pramogas, skanų maistą, tvarkingus kambarius – tai pasiūlyti gali kiekvienas Turkijos kurortas.

4. Viešbučiai pagal poreikius

Turkijoje daug kurortų, o viešbučių – dar daugiau. Keliautojai žino, kad svarbiausia išsirinkti viešbutį pagal savo poreikius ir lūkesčius. Pavyzdžiui, šeimos su vaikais dažniausiai renkasi joms pritaikytus viešbučius – ten veiklos turės visi, net ir patys mažiausi keliautojai. Taip pat Turkijoje plėtojamas suaugusiųjų turizmas, viešbučių kompleksai, į kuriuos neįleidžiami jaunesni nei 16 arba 18 metų asmenys – ten derinamos skirtingos, suaugusiems pritaikytos, pramogų ir poilsio zonos.

5. Nuostabi gamta

Turkija keliautojus pakeri nuostabia gamta. Vienas turistų mėgstamiausių objektų – Žaliasis kanjonas, kur smaragdiniai ežerai atsiskleidžia tarp stačių kalnų. Turkija taip pat garsėja levandų žydėjimo festivaliu ar rožių laukais, bananų ir citrinmedžių sodais, nacionaliniu Marmario parku, kuris yra žmogaus nepaliestas laukinės gamtos kampelis.

6. Istorinės vietos

Kiekvienas kurortas Turkijoje gausus lankytinų istorinių vietų. Įprastai pirmiausia keliautojai renkasi aplankyti jų viešbučiui artimiausius objektus. Sidėje poilsiautojai renkasi ekskursiją po jaukų senamiestį, Alanijos vizitine kortele yra tapusi Alanijos pilis, taip pat Kizil Kulė (Raudonasis bokštas), Damlato urvas, Bodrumas garsėja Šv. Petro pilimi ir amfiteatru, Halikarnaso mauzoliejumi.

7. Aktyvaus poilsio mėgėjams

Turkija tinkama toli gražu ne tik pasyviam poilsiui – aktyviai leisti laiką čia galima ir daugumoje viešbučių, ir už jų ribų. Pavyzdžiui, Turkijoje yra geriausiu pasaulyje nominuojamas vandenlenčių parkas, kuriame tyvuliuoja idealiai švarus kalnų vanduo ir yra dvi trasos. Taip pat šalyje galima išbandyti keturračius, skriejant vaizdingu maršrutu per kalnus ir lygumas. Visureigių safaris – kita labai mėgstama turistų pramoga, suteikianti galimybę pamatyti vietines gyvenvietes, upes, miškus.

8. Patogus atsiskaitymas

Nors valstybinė šalies valiuta yra Turkijos lira, dauguma parduotuvių, barų ar restoranų priima pagrindines užsienio valiutas – eurus ir JAV dolerius. Keliautojai, kurie Turkijoje renkasi „viskas įskaičiuota“ kelionės paketą, į kurį įeina skrydžiai, pervežimai, apgyvendinimas, maitinimas ir bendros pramogos, papildomų lėšų dažniausiai skiria nebent lauktuvėms ar smulkiems pirkiniams, todėl itin patogu atsiskaityti tiesiog įprasta savo turima valiuta.

9. Derybų tradicijos

Turkijoje kaip ir kitose Rytų šalyse būdinga derėtis – tai ir šalies kultūros dalis, ir tam tikra pramoga atostogautojams. Derybos įprastai vyksta dėl visko, nepriklausomai nuo prekės ar jos kainos. Žinoma, ši taisyklė labiausiai galioja turguose, kuriuose gausu įvairių prekių. Vis dėlto turkų draugiškumas ir derybos gali suvilioti ir nereikalingais pirkiniais, kuriems keliaudami namo neberasite vietos.

10. Bendravimas

Atostogaujantys Turkijoje itin vertina šios šalies žmonėms būdingą paslaugumą ir mandagumą. Įprasta, kad aptarnaujantis personalas viešbučiuose svečius priima kaip savus. Be abejonės, svarbu nepamiršti, kad pagarba bendraujant turi būti abipusė. Nors Turkijoje keliautojams daug kas atleidžiama dėl to, kad jie yra turistai, reikia nepamiršti gerbti lankomos šalies papročių, kultūros ir religijos.

Žiūrėti kelionių pasiūlymus